Photography

Moody recap from a bike race in Riga

Covered a bike race in Riga "E-velo stage #1"

Some real stars were participating this race. One of them was Ainars Ķiksis. He is a pro ex track bike racer and one of Latvia's most talanted riders. He kept doing good in this competition despite his age and the fact that his carreer as pro cyclist is over. 

Laura Ikauniece - Behind The scenes

Due to the fact that Laura Ikauniece-Admidiņa became the newest member of Red Bull family i had to prepare a photoshoot representing what she does best. Here's a short blog post about how it went down. 
Really great thanx to:
Red Bull family for this oportunity
Mikus Klaviņš for filming, taking bts pictures and being a great help throuhout all the process
Dita Grauda - MakeUp
Sergejs Vaido - Assisting and looking after us
And of course Laura Ikauniece for being in great shape and good mood through all the shoot.
Location - Kuldigas Sporta Manēža  

Here you go a short behind the scenes video. *Filmed with TomTom Bandit *

"GAISMA" - Analog Photo Laboratory NR.1

       Aizvadīta pirmā GAISMA analogā foto darbnīca un gribētāju ir tieši tik daudz, lai ilgi nevilcinātos un taisītu nākošo. Atskatoties uz iepriekšējo atklāšanas pasākuma jāteic, ka tik priecīgus cilvēkus ar fočukiem rokās vienkopus būs grūti sastapt kādā citā pasākumā.

       Dienas pirmo daļu pavadījām vizinoties ar ričukiem un satigājot kājām pa Rīgas takām. Kā nu kurš kurais. Cits ar savu fočuku, sits ar mūsu iedoto, bet aparāts katram bija kaklā aun dažiem pat divi. Katrs izblieza pa kādai filmiņai un pēc nelielām pusdienām devāmies uz darbnīcas DARVA telpām, kur arī pavadījām lielisku vakaru līdz pat vēlai naktij attīstot filmiņas un drukājot bildes.  Stundas skrēja ātri un fotopapīrs arī. Drīz vien uz knaģīšiem jau nebija vietas kur žāvēt bildes, bet pie tā neapstājāmies un visu procesu ievilkām līdz kādiem vieniem naktī. Atmosfēra, kā jau solīts, bija totāli neakadēmiska un, lai man piedod visi učuki bet tā ir patīkamāk un brīvāk.  

Visi tie, kas šoreiz netika ierobežoto vietu dēļ lai neskiumst, jo šādi pasākumi tiks rīkoti vēl un visai drīz. Nedaudz pamainīsim konceptu, bet globāli viss paliks kā ir, tikvien tas, ka dosim fočukus jau laicīgāk iepriekš, lai varētu nepiespiestā gaisotnē izbildēt filmiņas, ko attīstīt. 

Nākošā pasākuma datumi drīz tiks izziņoti.

Nepalaid garām iespēju attīstīt un uztaisīt pašam savu īstu bildi.

Priekā

 

 

"GAISMA" - TEST 0.

Pavisam neliels foto atskats uz to kā mums gāja pirmajā GAISMAs analogajā darbnīcā

Atcerējāmies ķīmijas pamatus, fizikas likumus, uzzinājām šo to par melnbalto fotogrāfiju un filmiņu attīstīšanas procesu kā arī bilžu gaismošanu. Pasākuma laikā un pēc katram dalībniekam bija neviltots un bērnišķīgs prieks par paveikto. Likās ka piedzīvojām ko maģisku un patiesi taustāmu. Mēs taču taisījām bildes paši un ar rokām pa īstam.

PHOTO: Andris Dreiškens un Artūrs Pavlovs

Gaisma - Analogā Foto Darbnīca

Brīdī, kad digitālā pasaule gūst virsroku pār veselo saprātu, tiek rīkots kaut kas tik ļoti taustāms un īsts kā filmiņu attīstīšanas un bilžu izgatavošanas darbnīca. Pasākums paredzēts, lai ikviens varētu iepazīties ar analogās bildēšanas pamatprincipiem, iemācīties pašam attīstīt filmiņu un izbaudīt to maģisko brīdi sarkanās gaismas telpā, kad uz papīra parādās attēls acu priekšā vannītēs pilnās ar ķīmiju. Sajūtas kā māksliniekam un ķīmiķim vienā personā garantētas.
Katram pasākuma dalībniekam tiks iedalīts fotoaparāts, melnbaltā filmiņa un tiks izstāstīts kā bildēt ar analogo fotoaparātu. 
               Dienas pirmā daļa sastāv no bildēšanas un filmiņu attīstīšanas. Kopā vai katrs atsevišķi, braukājot ar velosipēdiem vai staigājot kājām, izbildēsim filmiņu un dosimies uz Darvas telpām attīstīt to. 
Otrajā daļā iesim iekšā sarkanajā telpā, kur ar fotopalielinātāja palīdzību gaismosim bildes un ar ķīmijas palīdzību vannītēs taisīsim īstas bildes. 
Pasākums noritēs ļoti nepiespiestā, relaksētā un neakadēmiskā gaisotnē. 
Tev nav jābūt ar pieredzi fotogrāfēšanā, lai forši pavadītu dienu. Mēs dalīsimies ar visu ko zinām un mākam par un ap fotogrāfēšanu. 


Dalībnieku skaits šoreiz ir ļoti ierobežots un pirmajā GAISMA foto darbnīcā ir tikai 6 vietas. Tapēc nenoguli un piesakies jau tagad. 

Foto darbnīcas cena vienai personai 50 EUR.
Pasākumam jāatvēl vesela diena aptuveni no 10.00 līdz 22.00

Dabrnīcu vadīs:
Pavlovs un Herbe

Pieteikumu ar nosaukumu "GAISMA" sūti uz arturs.pavlovs@gmail.com

Back to the basics of having fun

I had to try this.

I felt it for a pretty damn long time that i just really need to experience this magical moment in the darkroom.

And the stars aligned so that i had a chance to be a part of a very inspiring photography workshop together with my friends Gizmo and Herbe.

To develop a film on your own and to make the actual image was something i thought was near to impossible or very hard to do. In fact it was just a couple of beers mixed with some exotic herbs and a great laughter as well as bit of being precise and patient.  

Felt as a chemist for a while when dealing with all those liquids and canisters. Especially in the evening when the films dried up and it was time to turn the magic red light on in the darkroom. After couple of hits i lost myself totally in the feeling of being in red district area. Time passed quickly as we started to get some images popping up in the trays. 

This evening has definitely left some questions untold and many things unexplored but as a beginning of something new and pretty damn sure beautiful it was more than inspiring and up lifting. 

#KeepSearching